Lisatud 17.02.2016

Eestis ei ole vist inimest, kes ei teaks Stigi: suurepärane muusik ja halastamatute paljastustega palju kõmu tekitanud raamatu „Minu Kennedy“ autor. Aga kas teadsite, et Stig on kirjutanud ka autodest? Allpool on meil võimalus vahendada tema kirjutis sõidukogemusest Citroën C4 Cactusega.

Citroën C4 Cactus on Euroopa tänavapildis oluliselt rohkem märgatav, kui Eestis. Mulle jäi esmakordselt see auto silma Hispaanias. Futuristliku välimusega sõiduk on justkui välja võetud mõnest ulmefilmist ja seda autot roolivad vist enamasti pigem disainist lugu pidavad inimesed.

Pärast umbes kahte kuud C4 Cactuse roolis pean mainima, et mulle see auto meeldib. Kuigi alguses arvasin, et mul läheb kauem selle autoga „sina peale“ saamisega, siis tegelikult harjusin sõiduomadustega juba esimesel päeval. Peatselt oli tunne nagu istuks juba autosse, millega oleks nagu sõitnud üle poole aasta. Küll aga ei tea ma öelda, kas see on pigem pluss või miinus. 

Manuaalkäigukastiga ja diiselmootoriga C4 Cactus linnas kiirendamisel ja ka maanteel möödasõitudel sõitjat hätta ei jäta. Paigalt startides liiga palju gaasi vajutades surub auto sõitjad mõnusalt pehmetesse ja mugavatesse istmetesse. Oma kõrguse poolest on see auto ka pigem selline, mille puhul pole tarvis seenele minekut peljata.

Armatuurlaua näidikud on moodsalt digitaalsed ja keskkonsoolis asub puutetundlik ekraan. Minu hinnangul igati lõbus ja julge välimusega auto, milliseid võiks Eesti tänavaliikluses oluliselt rohkem olla.

Loodame peatselt teini tuua juba Stigi järgmise proovisõidu, aga siis juba mõne teise Citroëni mudeliga.

Töölaua versioon